Yks Tercihi ne zaman? Bugün mü Açıklanıyor? Ösym Son dakika açıklaması nedir?

yazı resmi

 

YKS Tercih sonuçları üniversite yerleştirme sonuçlarıyla ilgili bilgileri size paylaşıyorum.Ösym tarafından yapılan yks sınavının tercih sonuçları Kurban bayramından önce açıklanacağını ösym belirtti.

 

YKS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kurban Bayramı öncesi açıklanması beklenen YKS tercih sonuçlarıyla beraber tüm öğrencilerimiz Üniversite sonuçlarını görebilecekler. Üniversite için YKS tercih sonuçlarını kurban bayramı öncesi ösym sitesinden görebilirsiniz.

 

ÖSYM SON DAKİKA AÇIKLAMASI?

Ösym başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, YKS (Yükseköğretim kurumları sınavı) tercih sonuçlarının Kurban Bayramından önce açıklanacağını belirtti.

YKS AÇIKLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

ÖSYM, Yüksek öğretim kurumları sınavı(YKS) tercihlerinin kurban bayramı öncesinde açıklanacağını belirtti.

2019 YKS TERCİH SONUÇLARINA ERİŞİM

YKS(Yüksek öğretim kurumları sınavı) tercihi sonuçlarına son dakika olarak ‘sonuc.osym.gov.tr’ sitesinden tercih sonuçlarına erişebilirsiniz.

ÖSYM BAŞKANININ TWİTTER MESAJI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından paylaştığı açıklaması :”YKS Tercih sonuçlarının açıklanması için attığınız tweetleri okuyorum. Bazı tweetler gerçekten yaratıcı 🙂 Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız.” paylaşımında bulundu.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ AÇIKLANDI MI?

YKS Tercihlerinin açıklanması kurban bayramı sonrası olacak ve Prof. Dr.Halis Aygün’ün açıklamasına göre üniversitesi Tercih sonuçlarına ösym sitesinden ulaşabilirsiniz ve kurban bayramı önceki sonuçların açıklanması bekleniyor.

 

2019 YKS TERCİH SONUÇLARI

Son dakika olarak Prof. Dr. Halis Aygün’ün açıklamasına göre Yks tercih sonuçları kurban bayramından önce açıklanacak ve Belirlenen tercihler ile Üniversite yerleşimleri belli olacak.

 

 

 

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ AÇIKLANDI MI?

Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından yayınlanan üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlanacağını belirtti. Tercih yapan ve kazanan öğrenciler, kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracak. Kayıt sonrası kazandıkları üniversite tarafından istenilen belgeleri 23 Ağustos tarihine kadar teslim etmesi gerekiyor.

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ NE ZAMAN?

YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıt tarihi 19- 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI 2019-2020

YKS üniversite taban puanları 2019-2020 yılına ait bilgiler tercih sonuçlarından sonra ösym tarafından açıklanması bekleniyor. Ösym tarafından yayımlanacak olan YKS taban puanları 2020-2021 yılına ait öğrencileri ilgilendiriyor.Taban puan sıralaması ve puanları ösym tarafından kendi sitesinde yayımlanacaktır.

ÜNİVERSİTE TAVAN PUANLARI 2019-2020

YKS üniversite tavan puanları 2019-2020 yılına ait bilgiler tercih sonuçlarından sonra ösym tarafından açıklanması bekleniyor. Ösym tarafından yayımlanacak olan YKS tavan puanları 2020-2021 yılına ait öğrencileri ilgilendiriyor.

ÜNİVERSİTE KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER NELERDİR?

  1. Mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,
  2. Ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösteren resmi belge.
  3. 12 adet 4,5 cm x 6cm boyutunda vesikalık fotoğraf,
  4. katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesiyle ilgili belge,
  5. kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri.

Adayların askerlikle ilgili problemleri için askerlik şubelerinde tecil ettirmeleri gerekebilir.

kredi konusunda ayrıntılı bilgi için üniversite rektörlükleri veya YÖK Kredi ve yurtlar kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

Biraz Web tasarımı ekleyelim, azıcıkta yazılım eklersek iş tamamdır. Oldu mu sana bir uzmanlık alanı. Olmamış. O zaman SEO da eklersek olur. Aha olmuş o zaman iş tamamdır.

Webhostuzmani

Sosyal Medya