Yerli Sosyal Medya Uygulaması YAZBEE Nedir? Nasıl Kullanılır?

yazı resmi

Son Günlerde ülkemizin “Yerli” algısını vatandaşlara yerleştirme çabası sonucu birçok “Yerli” ürün elde edildi. Yerli traktörden tutun yerli gübreye kadar.

Ama bir şey eksik kaldı o da “Sosyal Medya” . Tabii ki hiç mi yok demeyin elbetteki yerli adı altında birçok sosyal medya yapıldı fakat hiç birisi tam olarak yerli değildi yani script (kod) yabancı kaynaklıydı.

Bunun için TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve teknolojik Araştırma Kurumu” nun desteğiyle oluşturulan YAZBEE adlı bir SOSYAL MEDYA oluşturuldu.

Peki bu YAZBEE nedir?

YAZBEE Kurucusu Arif Ünver, “Haber, magazin, spor, siyaset, kariyer, teknoloji, genç ve mizah gibi toplumun her kesimini ilgi duyduğu 24 konu başlığı belirledik. Kullanıcılar isterlerse kişi takip etmeden ilgi alanlarına göre konu başlıklarını takip ederek paylaşımları görebilir. Hedef kitleye ulaşmak için konu başlıkları çok önemli. Uygulamaya App Store, Google Play ve web üzerinden ulaşabilirsiniz. Fotoğraf, video paylaşıp, diğer kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bir kullanıcının paylaşımını diğer kullanıcıların görmesi için alıntılama yapabilirsiniz. Sosyal medyada konfor, rahatlık ve insanların özgürce hareket edebildiği bir ortam sağlamaya çalıştık” diye konuştu.

Peki YAZBEE Nasıl Kullanılır?

YAZBEEye İOS, Android, WEB üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz. Çoğu sosyal medya sitelerindeki olduğu gibi Ad Soyad, Kullanıcı Adı, E-posta ve şifre isteniyor. Bu bilgileri kullanarak kayıt olduğunuzda hesabınızı e-mail aracılığıyla onaylatıyorsunuz ve bu kadar.

Tasarımı biraz Twitter’ı andırsada çalışma sistemi çok farklı belli kategorileri takip ederek bu kategorilerde paylaşılmış olan yayınları görebiliyorsunuz.

Alışık olmadığımız şekilde olarak yayınlara “BEĞENMEME” özelliği eklenmiş.

Peki YAZBEE`de Kimler Yerini Aldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (@rtayyiperdogan)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (@icislerbakanligi)

Haberler.com (haberlercom)

Web Host Uzmanı (@webhostuzmanicom)

Enes Cantürk (@enescanturk)

Yeni Akit (@yeniakit)

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu (@TevfikGoksu)

Türkiye Gençler Birliği (@genclikbirligi)

Ve Daha Birçok Kişi…

yazbee.com/webhostuzmanicom 

Takip ederseniz seviniriz.

 

 

 

Yazar Hakkında

Çözüme meraklı, Çözüm odaklı bir kişilik... Çözüm yazılarımızda "Görüşmek Üzere"...

Webhostuzmani

Sosyal Medya