website satışı yaparken belirlenen kriterler

yazı resmi

Website satışı yaparken belirlenen kriterler

Merhabalar, Bu yazımızda website satışı yaparken neler yapmalıyız, website satışında belirlenen kriterleri ve web masterlerin işine yarayacak bilgiler paylaşacağım.

Website satışı yapmak için öz güveniniz ve kabiliyetinizin olması gerekmektedir. Web master Müşterinin her sorununu çözebilecek kapasitede olması gerekir ve her şeyden önce müşteri memnuniyeti olması gerektiğini bilmelidir.

Satış yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir bunları sıralayalım.

Webmaster Öz güveni

Webmaster kendini bilmelidir, hiç bir şeyden korkmamalıdır, Her şeyden önce kendisine güvenmesi gerekir, kendisine güvenmeyen ve yapamayacağı yüke girmesi daha fazla zorluklar yaşatır ve web masterlik hayatı  sona erebilir.  Aşırı derecede öz güven sahibi olmamalısınız ve bilginiz neyse ona göre davranmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Webmaster Bilgisi

Bilginizin bu konuda çok önemli olduğunu unutmayın, bilgisiz hiç bir iş yapılmaz. Müşterilere bilmediğiniz şeyler hakkında biliyorum demekle  yalancı olabilirsiniz  ve güven kırıklarına sebep olabilirsiniz.

 

Webmaster Diksiyonu

Satış yapmak için ve web hayatını anlatmanız gerekecektir, insanlara web sitenin yararlarını anlatmak çok önemlidir, size satış yaparken en büyük artıyı sağlar. Biriyle diyalog kururken  diksiyon kullanımınızın düzgün olmasına dikkat ederseniz size artı sağlayabilir.

Müşteri ile ilişkiler

Müşteriler alacağı hizmetin karşılığını her zaman isterler. Müşteriye o paranın hakkını çıkarabileceğini anlatmalısınız ve tamamıyla sektörüne göre tüm yararları göstermeniz gerekmektedir.

Doğruluk Önemlidir

Müşteriye her zaman doğru olun, müşteri yalanı sevmez. Siz ne kadar doğru olursanız müşterinin size güveni daha fazla artar.

Müşteriye Güven kazandırın

İşinizi güvene alarak daha düzenli ve disiplinli işler çıkarın. Gerekirse sözleşme yazın ve imzalatın, müşterinin güvenini kazanırsınız ve işinizin daha hızlı bitirmeniz için size motivasyon olur.

Ödeme durumunu son plana bırakın

Ödemeyi son planda bırakın,müşteriyle bilgi alışverişini bitirdikten sonra ödeme adımlarını konuşabilirsiniz. Yarı ödeme iş öncesi diğer ödeme ise iş bitiminde alınırsa müşterinin güveni daha fazla artacaktır.

Müşteriye bilgilendirme yapın

Hosting veya domain size bağlıysa müşteriye bilgilendirme yaparak her yıl uzatma bedelini anlatarak bilgilendirmelisiniz.

Bilmediğiniz işlere kalkışmayın

Bilmediğiniz işlere atılmayın, mesela wordpress hakkında bilgi sahibi değilseniz ve müşteriniz wordpress ile ilgili şeyler istiyorsa uzman birine danışın veya uzman birine yönlendirmelisiniz. Çünkü yeni öğreneceğiniz sistem zamanınızdan çalabilir veya yapacağınız işi düzensiz yapma ihtimalinizi arttırabilir.

Aklıma geldikçe yazıyı tamamlarım size iyi satışlar müşterilerinize iyi davranın 🙂

Yazar Hakkında

Biraz Web tasarımı ekleyelim, azıcıkta yazılım eklersek iş tamamdır. Oldu mu sana bir uzmanlık alanı. Olmamış. O zaman SEO da eklersek olur. Aha olmuş o zaman iş tamamdır.

Yorumlar kapatıldı.

Webhostuzmani

Sosyal Medya