Telefon Usb kablosunu PC görmüyorsa ne yapmalıyız

yazı resmi

 

Telefon Usb kablosunu PC görmüyorsa ne yapmalıyız

Merhabalar bugün sizlere telefonumuzun usb ile pc bağlantısı kurulmamasını çözümünü anlatacağım.

Samsung,HTC,Apple,huawei, Sony, Nokia gibi telefon markaların genellikle bilgisayar ile telefon bağlantısı sağlayamamakla birlikte, dahili bellek ve sd(hafıza kartı) bellleğine ulaşmanız sorun olabilir. Bu sorunu çözmeniz için yapmanız gereken adımları göstereceğim.

Bilgisayarınıza Usb ile telefonunuzu taktığınızda şarj oluyorsa eğer Bilgisayar ile veri iletişimi sorunu olduğunu anlamışsınızdır.

Çözüm adımları

  • Telefon PC’ye bağlıyken telefonunuz açık olmalıdır.
  • Telefon PC’ye bağlıyken Ekran kilidiniz kapalıyken veya şifreli durumdayken aktif duruma getirmeniz gerekebilir.
  • Kablonuz ezik, kesik gibi problemleri varsa eğer farklı kablo ile deneme yapmanız gerekmektedir.
  • Kablonuz veri transferine uygun olmayabilir, farklı bir kablo ile deneme yaparak deneme yapabilirsiniz.
  • Bilgisayarlarınızda ki antivirüs programları bilgisayarınız ile telefonunuz arasındaki iletişimi bozabilir, eğer bilgisayarınızda antivirüs programı varsa devre dışı bırakmanız gerekebilir.
  • Sürücü problemi yaşıyor olabilirsiniz, bildirim panelindeki aygıt sürücüleri kısmında sürücülerin doğru çalıştığına emin olmalısınız. Telefonun üzerinde ünlem işareti varsa eğer telefon sürücüsünü yeniden yüklemeniz gerekebilir.
  • Üniversal kabloları sorun yaşatabiliyor olabilir, cep telefonunuzu kapatıp açın öyle deneme yapın.
  • Bazı telefonların bilgisayarda güncelleştirmeleri eksik olabilir, bilgisayarınız otomatik güncelleme yapmıyorsa eğer, Telefonunuz bağlantı kurmasına rağmen program kurulumu sağlarsa kurulumu yaparsınız. Eğer Kurulum sağlayamıyorsanız google amcaya telefon adınızı ve sürücüsünü yazarak indirip kurabilirsiniz.

Normal olarak tüm sorunları size anlatmaya çalıştım fakat bu sorunların eğer çözüme kavuşamazsa Telefonunuzun fabrika ayarlarına döndürerek öyle denemenizle sorun çözülebilir.(Tüm verilerinizi sıfırlanarak yeniden eski haline gelir telefon)

Halen sorunu yaşıyorsanız ve cihazınızın garantisi varsa garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Biraz Web tasarımı ekleyelim, azıcıkta yazılım eklersek iş tamamdır. Oldu mu sana bir uzmanlık alanı. Olmamış. O zaman SEO da eklersek olur. Aha olmuş o zaman iş tamamdır.

Webhostuzmani

Sosyal Medya