Html Etiketleri(Tag) Nedir? Ne işe yarar?

yazı resmi

ETİKET(Tag) NEDİR?

Etiketler Html içinde bulunan ve önceden belirlenmiş bir kod dizinidir. Biz etiketleri tanımlayıp daha kullanışlı hale getirmek için etiketleri kullanmamız  gerekir. < ile başlayıp > ile biter.

Etiketlere örnek verirsek <html> , <head>,<title>,<body>,<input>,<div>,<span>,<table>,<tr>,<th>,<td> gibi birçok örnekler verilebilir.

 

HTML ETİKETİ NEDİR NASIL KULLANILIR?

Html etiketi bize websitenin oluşturulduğunu anlamak için Başlıca etiketlerden biridir.

Bazı tarayıcılar bu etiketleri siz tanımlamasanız bile kendisi otomatik tanımlar fakat düzenli kod görünümüne sahip olmak için ve w3c kurallarıyla siz html etiketini tanımlayınız.

Html Kullanımı Şu Şekildedir: <html></html> Kullanılması önerilir. W3C Standartlarına uygun olarak yapmak için bunu kullanmalıyız.

HEAD ETİKETİ NEDİR NASIL KULLANILIR?

Head Etiketi websitenin stil dosyalarını ve bağlantılarını,sayfa başlığını,meta etiketlerini yazmamızı sağlayan etikettir.

Head Kullanımı Şu Şekildedir: <head></head> Kullanılması önerilir. W3C Standartlarına uygun olarak yapmak için bunu kullanmalıyız.

TİTLE ETİKETİ NEDİR NASIL KULLANILIR?

Title etiketini sayfamızın başlığını tanımlamak için kullanırız.

Head Kullanımı Şu Şekildedir: <title></title>  Kullanılması önerilir. W3C Standartlarına uygun olarak yapmak için bunu kullanmalıyız.

BODY ETİKETİ NEDİR NASIL KULLANILIR?

Body etiketi vücut anlamına gelmektedir yani içeriklerimizin tamamını yazdığımız bölümdür.

Body Kullanımı Şu Şekildedir: <body></body>  Kullanılması önerilir. W3C Standartlarına uygun olarak yapmak için bunu kullanmalıyız.

 

Yazar Hakkında

Biraz Web tasarımı ekleyelim, azıcıkta yazılım eklersek iş tamamdır. Oldu mu sana bir uzmanlık alanı. Olmamış. O zaman SEO da eklersek olur. Aha olmuş o zaman iş tamamdır.

Webhostuzmani

Sosyal Medya